6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Промена на името

Ознака: Промена на името

За ќеиф на Грција – Се менува името на АРМ, иако...

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски апелира да не се брза со промена на името на АРМ зашто тоа не е обврска согласно...

Бетмен ВелиТ: Две години од почетокот на обвинителстко-судското лудило и режијата...

28-ми ноември. Две години од почетокот најбезумниот процес во македонското правосудство. Две години од почетокот на обвинителстко-судското лудило. Две години од почетокот на режијата...

Дескоска ја потврди спрегата со Русковска: Со случајот 27-ми направивме сè...

На прашањето дали министерката Рената Дескоска или некој од власта има влијание врз обвинителката Вилма Русковска во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија...

Силјановска: Eдинствена реформа за овие две ипол години власт на СДСМ...

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на општина Виница. Проф. д-р Силјаноска Давкова пред граѓаните посочи...

Академик Ќулафакова: Грешките на политичарите можат да се исправат, но грешките...

Грешките на политичарите можат да се исправат, но грешките на народот нема да може да се исправат никогаш, порача во врска со промената на...

ЕВЕ КАКО Е ПРЕГОВАРАНО: Грчки медиум објави записници од македонските консултации...

На денот кога беше упатено пратеничко прашање до премиерот – кога ќе бидат декласифицирани документите од преговорите со Грција – грчки медиум објави записници...

Србов: Слабоста на договорот од Преспа е дека даваме сè, а...

Во „Отворено“ на телевизија Алфа гостуваше поранешниот член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Србов, кој кажа дека со договорот од Преспа за промена...

Мицкоски: Ова што сега се случува не е планот А на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ,...

Тотален дебакл во Охрид: Едвај дваесетина луѓе ги пречекаа Димитров и...

Денеска со почеток во 11 часот на Античкиот театар се одржа дебата со млади на која учествуваа македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, министерот...

Фрчковски: Не ми се допаѓа тонот на пораката на Црвенковски –...

-Добро е што Бранко Црвенковски го поддржал референдумот и се изјаснил дека ќе гласа „ЗА“. Мене не ми се допаѓа тонот на пораката која...

Популарно