9.9 C
Скопје
четврток, февруари 27, 2020
Tags Промена на име

Ознака: Промена на име

Момировски: Заев е свесен дека ќе ја плати цената – Ниту...

Горан Момировски, во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за тоа колку промената на името на државата кое го направија СДСМ и Заев...

Цуцуловски: Кој како дошол на власт, така ќе вледее – Како...

КОЈ КАКО... Многумина ме прашуваа (некои и понатаму ме прашуваат) зошто одлучив за извесно време да паузирам со мои коментари. Некои, пак, ми префрлаа,...

Муцунски: Убеден сум дека мојата генерација политичари ќе доживее оваа држава...

Во „Топ Тема“ вечерва гостуваше , меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски,кој рече дека доколку обезбедат двотретинско мнозинство, ќе пристапат кон уставни измени. Навистина е...

Заев е убеден дека Гоце Делчев се гордее со промена на...

ЗОРАН ЗАЕВ НЕ СПОМЕНА ДЕКА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е МАКЕДОНСКИ РЕВОЛУЦИОНЕР Денес, на 4 февруари, на денот на раѓањето на Гоце Делчев, се сеќаваме и величаме...

„Бојкотирам“: Само да ве потсетиме дека Муковски, Арнаудов и Василевски не...

Движењето „Бојкотирам“ на Фејсбук се изјасни за улогата на обвинителката Вилма Рускоска при насилната и противуставна промена на името на Македонија спротивно на волјата...

Сега е „Северен“: Maкедонскиот олимписки комитет си го смени името

Македонскиот олимписки комитет со одлука на Собранието на оваа спортска организација, си го смени името и од денеска се вика Олимписки комитет на Северна...

НОВА ПОТВРДА: Власта ги амнестираше обвинетите пратеници од 27 април сè...

После вчерашната изјава на министерката за правда Рената Дескоска дека закон за амнестија кој што беше донесен во тоа време и чекорите кои се...

Милески: Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и...

Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и еве вака те наградува муртинскиот лажов. И тоа добиваш проектче баш во Муртино! 142 илјади...

Јелинчич до словенечката Влада: Што исполни Македонија за ЕУ, освен преименувањето...

Нови прашања до словенчката Влада упати пратеникот Змаго Јелинчич од Словенечка национална странка во врска со Македонија, незадоволен од „бирократскиот“ одговор на претходното. Дали од...

Муратовски до власта: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за...

Популарно