-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags Промена на име

Ознака: Промена на име

Апасиев: Синоќа си го смениле името!? Новото им е СДС Непотистичка

„Синоќа си го смениле името...!? Новото им е: СДС Непотистичка <3“ Фејсбук објава на Проф. д-р Димитар Апасиев Оваа негова реакција доаша откако синоќа пред почетокот на...

ИМА СПАС ЗА МАКЕДОНИЈА: Водечки американски експерт најде правна основа за...

Професорот Френсис Ентони Бојл, кој предава меѓународно право на универзитетот „Илиноис“ во САД смета дека има можност за оспорување на валидноста на Преспанскиот договор...

Лавров: Не сме против договорот меѓу Скопје и Атина, спорен е...

Одговор на Сергеј Лавров на прашање на претставник на грчката телевизија Open TV за ставот на Русија за ситуацијата во Македонија и во Балканот во текот на денешната прес-конференција: „До сега...

ММДЧП бара Кина и Русија да стават вето на промена на...

По средби со руски и кинески претставници, Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права (ММДЧП) испратило писма до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...

Грција експресно одговори на критиките од Русија за менувањето на името...

Грчкото Министерство за надворешни работи ги отфрли критиките на Москва во врска со Договорот за решавање на спорот околу името помеѓу Грција и Македонија...

Руско МНР: Промената на името не е одраз на народната волја,...

Прашањето за името на Република Македонија мора да биде разгледано од Советот за Безбедност на ОН, во согласност со точка 3 на резолуцијата 845 (1993), соопшти...

Врие на социјалните мрежи по промената на името од СДСМ и...

Социјалните мрежи вријат откако вчера во македонското собрание 81 пратеник ги изгласаа уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа. Пратениците со двотретинско мнозинство вчера во...

Комити: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак

После промената на уставното име на Република Македонија се огласи и навивачката група Комити. Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, силувањето беше координирано...

Заев и Зекири пратија порака: Името ќе се смени, ако треба...

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, на Фејсбук, порача дека, без разлика на сите уцени кои доаѓаат, алудирајќи на условувањата на Беса на Биљал Касами,...

Ванковска: Албанските лидери никогаш не смееле ни да кивнат без дозвола...

Касами и Сеља никогаш не криеле какви се нивните политички визии и барања, но сега се плашам дека е ова драмолетка со која сакаат...


Популарно