14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Профит

Ознака: Профит

Арсовски: Постои сериозен сомнеж за криминал, аванта и воено профитерство, дури...

Денес Владата преку официјално соопштение објави приватни разговори помеѓу Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски. Ова денеска што граѓаните...

Изненадување на врвот: Еве кои клубови најмногу профитирале на трансфер пазарот!?

Меѓународниот центарот за спортска статистика и истражување (ЦИЕС) објави извештај за билансот на клубовите во последните два трансфер периода. Челзи има најдобри перформанси, најмногу поради...

Анализа на Љубомир Цуцуловски: ПРОФИТОТ И ПРИРОДАТА

Кога вчера, повикувајќи се на младиот Маркс, напишав дека експлоатацијата на природата е само дел/момент од општата експлоатација на човекот; дека во безобзирниот однос...

Популарно