24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags проекти

Ознака: проекти

Мицкоски најавува изградба на театри, училишта, поголеми буџети за образoванието и...

Посакуваат апатија, посакуваат да мислите дека сите се исти, посакуваат сите да ги измачкаат со сопствената кал. А, на граѓаните им е преку глава...

Митовски до Заев: Не знaм кој те работи како бавча, ама...

Обeзбедуваме голема помош и поддршка и за највозрасните наши граѓани. Ќе отвориме три домови за стари лица во Скопје, Кочани и Пробиштип. Десет нови...

Дурловски: Со вчерашното невреме не беа оштетени објектите што СДСМ ветуваше...

Невремето кое синоќа го зафати Скопје и штетите од него во текот на целиот ден беше причина за преписки меѓу власта и опозицијата. Но, за...

Мицкоски со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен...

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката значи инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три...

Заев го копира Мицкоски – И тој ветува автопат до Битола,...

Зоран Заев го копира Христијан Мицкоски. По 3 години власти, тој сега ветува автопат до Битола, откако во вторникот истото го вети и лидерот...

Мицкоски: Обновата на Македонија ќе значи повеќе за секого, надеж за...

Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства. Мора да се...

ФОТО: Министерството за култура и официјално ќе го финансира ансамблот „Илирида“...

Годишниот конкурс на Министерството за култура годинава повторно предизвикува скандали во јавноста поради нивниот избор за финансирање на проекти од национален интерес во културата за...

Ветуваше чуда, а реализираше само една мерка: Шилегов киксна на проблемот...

Скопје – европска зелена престолнина во 2021 година, тоа е нашата цел! Работиме, систематски и посветено да се постават стандардите за зачувување на животната...

Селими до Шилегов: За Ромите имате реализирано НУЛА проекти

Во Град Скопје денес се одржа седница за советнички прашања. Советникот Ерџан Селими постави прашање до градоначалникот Петре Шилегов: Колку проекти од својата изборна програма...

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците,...

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот...

Популарно