4.1 C
Скопје
четврток, декември 5, 2019
Tags проекти

Ознака: проекти

Ветуваше чуда, а реализираше само една мерка: Шилегов киксна на проблемот...

Скопје – европска зелена престолнина во 2021 година, тоа е нашата цел! Работиме, систематски и посветено да се постават стандардите за зачувување на животната...

Селими до Шилегов: За Ромите имате реализирано НУЛА проекти

Во Град Скопје денес се одржа седница за советнички прашања. Советникот Ерџан Селими постави прашање до градоначалникот Петре Шилегов: Колку проекти од својата изборна програма...

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците,...

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот...

ОБИДИТЕ НА ЗАЕВ ДА ГО УHИШTИ САМСОНЕНКО: Доделуваат 500.000 евра, а...

Збyнeти и зaтекнати од масовната peaкција, владата на СДСМ мораше да peaгира на начин на кој нема да зaпaднe во уште поголема нeмилост кај...

Власта се фали со инвеститори што ги обезбеди владата на Груевски

СДСМ денес го продолжи серијалот на соопштенија против Никола Груевски, овој пат во сфера каде СДСМ е многу слаб, а Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беа...

Миноски: Убедливо сме на днoто – нема нови проекти, старите се...

Mакедонија и официјално е на дното во Европа по растот на БДП, покажуваат последните податоци од Државниот завод за статистика. Имено, според официјалните податоци,...

Мисајловски: СДСМ нема капацитет да го доврши тоа што ВМРО-ДПМНЕ го...

ВМРО-ДПМНЕ било и ќе биде симбол за нови проекти, за подобар живот на сите граѓани, и се што оваа влада на СДСМ нема капацитет...

Груевски: Сè додека постоиме, ќе работиме за подобра сегашност и иднина,...

Неколку дена не делат до гласање и до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Ова не се само обични локални избори,...

ВИДЕО: Арсенчо Алексовски презентираше дел од реализираните и идните проекти за...

Во гостување во емисија на регионалната К3 Телевизија, Арсенчо Алексовски кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за дел од многуте проекти...

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места и пад...

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на...

Популарно