9.9 C
Скопје
четврток, февруари 27, 2020
Tags Продажба

Ознака: Продажба

МНР ГЛУМИ ЛУДИЛО: Не било информирано за маркетиншкиот слоган „Macedonia the...

Министерство за надворешни работи не било информирано за намерата за изготвување или за промовирањето на маркетиншкиот слоган „Macedonia the GReat“ завчера во Солун. Велат...

Героски до Дончев: Зошто некој што можел да заработи 200 милиони...

„Диамед“ имал договор според кој Фондот ги плаќал услугите на период од 120 до 180 дена. За време на режимот на Груевски, фирмата мака...

Татко си ја продал ќерката за 5.000 евра

Црногорската полиција денеска соопштила оти поднела кривична пријава против 40-годишник од Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело тргување со луѓе, односно дека ја...

Земјите од поранешна Југославија ја продаваат Амбасадата во Бон за 3,75...

Откако Советот на министри на БиХ неодамна ја одобри заедничката продажба на зградата на Амбасадата на поранешна СФР Југославија во некогашниот главен град на...

Кој би рекол дека мастиката на Фергусон вреди цело богатство?

Парче од гума за џвакање од легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, од својот последен натпревар на Олд Трафорд против Вест Бромвич Албион...

Вработен во кумановскиот затвор фатен во продажба на мобилен телефон

Против вработен во кумановскиот затвор е поднесена кривична пријава откако бил фатен во обид да продаде мобилен телефон на затворениците. „Секторот за внатрешни работи Куманово...

Три камчиња од Месечината продадени за 855 илјади долари

Три камчиња од Месечината, за кои се тврди дека ги донеле руските астронаути од вселенската мисија Луна-16 во 1970 година, беа продадени вчера на...

Се продава млекарницата „Здравје Радово“ на Орце Камчев

Најголемата млекарница во Македонија „Здравје Радово“ е на продажба, откако извршител на 16-ти месецов влегол во компанијата и извршил заплена на сопственичкиот удел, пишува Либертас. Продажбата...

Алкохолот од денес во продажба без временско ограничување

Од денеска алкохолни пијалоци ќе може да се купат кое било време во текот на денот или ноќта, откако  стапија на сила законските измени...

Долната облека од Ријана пуштена во продажба: Дамите со саати чекаат...

Колекцијата долна облека дизајнерски потпишана од славната пејачка Ријана, под наслов Savage X Fenty, официјално е пуштена во продажба. Меѓутоа, дамите кои сакаат да дојдат...

Популарно