8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Приватност

Ознака: Приватност

ВМРО-ДПМНЕ: Со укинувањето на приватноста на сметките СДСМ уште еднаш бескурпулозно...

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека укинувањето на приватноста на банкарски сметки власта на Заев дополнително ќе ги оданочува извозниците на интелектуален труд и...

Фејсбук воведува нови подесувања за приватност

По повод одбележувањето на 28-ми јануари - европскиот Ден на заштита на податоците, Фејсбук ќе лансира нова верзија на својата страница за подесување на...

Популарно