17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Притвореник

Ознака: Притвореник

Притвореник пријавил дека платил за мобилен, ама чуварот не му го...

Есад Рахиќ, директорот на истражниот затвор „Скопје“, во интервју за Радио Слободна Европа, открива дека за околу 200 евра притворениците нелегално набавуваат мобилен телефон...

Психички болен притвореник натепал полицаец во Шутка, по прегледот лекарите пак...

Притворено лице под психичко растројство денеска удрило со даска од вецето по лице полицаец од затворот во Шутка. Инцидентот за САКАМДАКАЖАМ.МК го потврди и директорот Ѓоко...

Популарно