16.6 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Притвор

Ознака: Притвор

Апелација донесе одлука за притворот на Боки 13

Апелациониот суд Скопје денеска ја отфрли како недозволена жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13. -Апелациониот суд Скопје на...

Боки 13 вратен во „Шутка“, Апелација решава за притворот

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски е испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ и вратен во КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор. Јовановски...

Пандов: Ако докажан шпион како Верушевски добива 42.000 евра наши пари,...

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мрежи прашува ако докажан шпион како Верушевски, поради својата „невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши пари,...

Јанева и Боки 13 остануваат во Шутка: Одбиени барањата за укинување...

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на Бојан...

Боки 13 поднел документација за нарушено здравје, бара укинување на притворот

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба. Документацијата ја доставил до судија на претходна постапка за...

Илиевски: Кога си играа мали семоќни Богови со судбини на илјадници...

Кога се притвораа луѓе со службени белешки, кога се измислуваа вили на Халкидики во кои ќе бегале обвинетите па беа враќани во притвор, кога...

Се бара притвор за Мандиќ – осомничен и таткото на Боки...

Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз,...

Катица Јанева бара од Апелација да ѝ го укине притворот

Во Апелацискиот суд во Скопје пристина нова жалба од адвокатите на поранешната специјалната обвинителка Катица Јанева, по одлуката на Кривичниот суд да не се...

Бојан Јовановски останува во притвор

Апелациониот суд ја отфрли жалбата по одлуката на кривичниот за продолжување на притворот на Боки 13. Апелација смета дека се исполнети два од условите, односно...

Мицковски до Заев: Не е за фалење дека поранешен обвинител и...

Поранешниот прв човек на Центарот за комуникации во СДСМ Ивор Мицковски преку статус на својот Фејсбук пишува дека е срамота што Заев се фали...

Популарно