1.4 C
Скопје
вторник, февруари 18, 2020
Tags Принцеза

Ознака: Принцеза

Личниот фризер на принцезата Дајана конечно ја откри тајната на нејзината...

Тој ја запознал Дајана кога имал само 17 години. Нејзин фризер станал на нејзино барање, зашто и нејзината сестра му била клиентка. Со Дајана...

Кети Пери ги налути Британците со коментарите за венчаницата на принцезата...

Добар дел од светот остана без зборови откако Меган Маркл излезе од автомобилот и за првпат ја покажа венчаницата во која неколку моменти подоцна...

Принцезата со мустаќи – жена заради која мажите вршеле самоубиство

Убавината е нешто кое што секоја жена сака да го има. Иако денес важат едни правила, во минатото убавината била доживувана поинаку. Тогаш, кај...

Само 7 жени во светот можат да носат бело во присуство...

Постојат некои основни правила на официјален состанок со папата. Особено за жените. За време на состанокот со поглаварот на Римокатоличката црква се бара жената...

20 години од смртта на принцезата Дајана

На денешен ден пред точно две децении принцезата Дајана го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа во Париз, а ден денес го интригира целиот...

ФОТО: Принцезата Кејт никогаш не била посекси, но сама!

Војвотката од Кембриџ, убавата принцеза Кејт Мидлтон, во Лондон се појави на гламурозен настан со тоалета од чипка. Принцезата блескаше, никогаш не била посекси,...

Популарно