18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Прилеп

Ознака: Прилеп

Во Прилеп по 16. пат се одржува карневалот „Прочка“

На плоштадот „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп денеска на пладне ќе се одржи Детскиот карневал во рамки на меѓународниот карневал „Прочка“. Маскирани деца и ученици...

Тешка сообраќајна несреќа пред Прилеп

На 07.02.2017 година околу 17.15 часот на магистралниот пат Прилеп-Битола,  кај м.в. „Лагово“, се случила сообраќајна незгода  помеѓу ПМВ „Фолксваген Пасат“ со битолски регистарски...

1.000 вработувања во Прилеп – „ВИК“ влегува во земјава

Групацијата „ВИК“ инвестира во Македонија. Конечната одлука е донесена. Вложувањето од 12 милиони евра во првата фаза треба да отвори илјада работни места во...

Популарно