15 C
Скопје
петок, мај 29, 2020
Tags Прилеп

Ознака: Прилеп

Војнички ред: Во Прилеп армијата прави дисциплина пред аптеки, банки и...

Во Прилеп војската прави ред пред банки, продавници, институции.Откако голем број на жителите не ги почитуваа мерките, локалниот градоначалник реши да повика помош од...

ФОТО: Гори кафулето на министерот Сугарески во Прилеп

Попладнево се запали угостителски објект во Прилеп. Станува збор кафулето „Табу“ на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Кафулето се наоѓа во старата прилепска...

Ристески до Заев: Прашајте го градоначалникот дали гради зграда и хотел...

Човекот кој од ден во ден ја пустоши и распродава Македонија го посети Прилеп. Зоран Заев, човекот кој со мегаломански лаги купуваше гласови од...

Мицкоски во Прилеп ќе го слави Денот на македонската револуционерна борба

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утре во 13:00 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба. На...

ВИДЕО: Премиерот не знае кај е, Сугарески му суфлира на Заев

Премиерот Зоран Заев денеска беше присутен во Прилеп за промоцијата на четирите нови автобуси на метан кои ги набави општина Прилеп. Заев од центарот на...

Заев ги налути прилепчани: Избришаа од таблата дека Александар е дел...

Само што беше поставена таблата на споменикот на Александар во Прилеп, од нејзе е избришан зборот „хеленската“. Инаку, таблата во Прилеп е само на македонски...

Нема друга држава каде власта наместо во борба против корупција води...

Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. А Прилеп секогаш најверно се борел за слободата. Меѓу првите се кревал на пркост...

Ортачки украле ташна со 15.000 евра и златен накит вреден 21.000...

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека заедно со засега непознато лице...

Единицата за антитероризам ја отстрани бомбата од кафулето „Кафе ин“

Единицата за антитероризам ја отстрани експлозивната направа – рачна бомба што беше пронајдена денеска околу пладне крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на Прилеп. Според...

Цеца се враќа на „Пивофест“: Погледнете ја целата програма

Од 18 до 21 јули во Прилеп по 17. пат ќе се одржи традиционалниот Фестивал на пивото и на скарата – „Пивофест”. Четирите фестивалски...

Популарно