12.4 C
Скопје
вторник, јуни 2, 2020
Tags Претепан

Ознака: Претепан

Истепан доктор во кичевската болница

Две лица нападнале доктор на Интерното одделение во кичевската болница. Напаѓачите се повикани во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Вчера...

Солуњанец претепан среде Атина, на маицата му пишувало „Македонски борци“

Маж од Солун синоќа бил нападнат и претепан пред неговата сопруга и синот во Атина додека шетале во реонот на плоштадот „Егзархија“, соопштуваат грчките...

ФОТО: Десетмина старешини од зaтвopoт „Шутка“ го тeпaлe Јане Ченто!

Јане Ченто бил нападнат во затворот во Шуто Оризари, објави новинарот Миленко Неделковски. "Тазе модринките (од попладнево) на Јане Ченто. Тепан од 10 сдсм фашистички...

Тинејџер претепан од две лица кои се обиделе да му го...

Од Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчера во полиција било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Ј. (18) од Скопје кој бил...

Ванковска: Се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но...

Професорката Билјана Ванковска револтирана од реакцијата на власта по смртта на младото момче Никола Саздовски кој беше претепан од неколкумина млади Албанци, побара еднаква...

ПОЧИВАЈ ВО МИР КОМИТО: Почина крвнички претепаното момче Никола Саздовски

Дваесет и едно годишниот Никола Саздовски кој на 29-ти минатиот месец беше физички напад, им подлегнал на повредите. Преку социјалните мрежи неговите блиски и...

КОМИТАТА НЕ Е СЕЛА: Тепањето и убодот со нож на Саздовски,...

Дваесетгодишниот Никола Саздовски од скопската населба Кисела Вода, кој беше претепан и избоден со нож од страна на, барем за јавноста непознати лица, се...

Го претепаа Стојко Пауноски,поранешен пратеник на СДСМ

Вчера во Тетово од страна на група лица е претепан Стојко Пауноски, поранешен пратеник од редовите на владејачката СДСМ, информира порталот Магазин. Стојко Пауноски кој живее...

КумановаПресс: Групата на Бекир Асани го претепа градоначалникот на Чаир, Висар...

Градоначалникот на скопската општина Чаир, Висар Ганиу, беше претепан од страна на бандите на ДУИ и различните фракции во оваа општинска организација, барајќи од...

Возач на автобус заврши во болница: Му го пресекле патот со...

Вчера околу 18.20 часот на влез во с. Студеничани-Скопје, по претходно недоразбирање околу сообраќаен прекршок помеѓу возач на автобус бр.67, А. Д. (36) од Скопје...

Популарно