6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags пресуди

Ознака: пресуди

Јанушев: Убијците на децата од Смилковско се на слобода, а луѓето...

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на  евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го истакна...

Затворски казни за обвинетите за 27 април, Дурловски доби ослободителна пресуда

Судот им изрече затворски казни на обвинетите за настаните во Собранието од 27 април и тоа: Митко Чавков  – 18 години, Мунир Пепиќ – 15...

Јанушев: Конечно знаеме како Заев ги погодува пресудите 2-3 недели пред...

Конечно знаеме како Заев ги погодува пресудите 2-3 недели пред тие да бидат објавени и конечно се докажува нашето тврдење дека се апсолутно лажни...

Пресуди за уште двајца обвинети за насилствата во Собранието на 27....

За закани кон пратеници Кривичен изрече две нови пресуди. Двајца обвинети за настаните во Собранието од 27 април, кои минатиот четврток признале вина заработија...

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин...

„Реформската“ влада натоварена со дузина кривични пријави и пресуди

Во предложената влада на Зоран Заев, речиси и да нема министер кој нема досие или не бил осудуван за кривични дела. Неговата „реформска“ влада...


Популарно