22 C
Скопје
вторник, август 11, 2020
Tags Преспански договор

Ознака: Преспански договор

Силјановска до Димитров: За Преспанскиот договор ќе одговарате кривично

Кривична одговорност ќе има за тие што надвор од законот и уставот го променија името и го потпишаа Преспанскиот договор, порача носителката на опозицијата...

Проф. Јанев: Не постои човечко суштество со здрав разум кое би...

Професорот Игор Јанев, експерт по меѓународна политика и меѓународно право, со порака до гласачите во Македонија за претстојните предвремени парламентарни избори. Не постои човечко суштество...

Апасиев: За кутрите сичушни Северџани кои се ложат на октроираниот шверцуван...

За кутрите сичушни Северџани од СДС на Нашата Земја, кои се ложат на октроираниот шверцуван т.н. Преспански договор на америчкиот шпиун Никиликс - имам...

Ванковска: Две години откако ја „омажија“ Македонија во богата фамилија… Излезе...

Две години откако ја „омажија“ Македонија во богата фамилија... Излезе како во народната: кога се мажеше, што ти се чинеше? Ете, „името“ не само што...

МОЌНА ВИДЕО ПОРАКА: Дурловски проговори за Преспанското советување и АСНОМ наспроти...

Носителот во петата изборна единица Игор Дурловски со видео направи споредба на две работи што се случиле во близина на Преспанското езеро. Пред 77...

За портпаролот на СДСМ менувањето на името буди убави спомени и...

На портпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов на денот на потпишувањето на Преспанскиот договор му се пробудиле силни емоции и убаво спомени. -Ден кој...

Сопругот на Дескоска со свои теории: Северномакедонски е реалноста, не македонски

„Најважно е дека северномакедонското знаме се вее на јарболот. Сè друго ќе помине“ вака професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, воедно и сопруг на...

Самак: Честитки за Македонија во НАТО, „Преспанскиот геноциден договор“ е најкорисен...

Поранешниот министер за странски инвестиции Веле Самак кој има и американско државјанство со специфична честитка по повод влезот во НАТО. Тој искрено го поздравува влезот...

Дали Палмер најавува политичка пензија на Заев: Апелиpa дека имплементацијата на...

„Не би сакал да предвидувам што би била политиката на ВМРО-ДПМНЕ при промена на власта во Македонија, но можам да кажам што ќе направат...

Јанушев: Оваа власт ги манипулира граѓаните, не стори ништо освен што...

Оваа власт единствено ги манипулира граѓаните, а немаат сторено ништо освен што го потпишаа штетниот Преспански договор, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев...

Популарно