-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags преспа

Ознака: преспа

Бакојани: Нова демократија нема да гласа за Договорот од Преспа

Како што се одвиваа работите ќе биде многу тешко да има промена и Договорот да не дојде во Парламентот. Единствено што можам да кажам...

Преспа – убавина која вреди да се доживее повторно

Кога странците ќе речат – имате земја со безвременска убавина, ние сме горди и потврдно климнуваме со главата, бидејќи убаво е кога ти ја...

Еве како се движат цените за сместување во Охрид, Дојран и...

Езерскиот туризам во Македонија е во подем, а годинава се очекува да се срушат сите рекорди по бројот на гости и ноќевања. Во моментов...

Почетокот на туристичката сезона ветува голема посетеност – Преспанската ривиера атрактивна...

Почетокот на туристичката сезона на Преспанското крајбрежје ветува продолжување на континуитетот за зголемена посета на брегот на Преспанското Езеро, оцени градоначалникот на Ресен Ѓоко...

Го заборавивме ли Курбиново?

Свети Ѓорѓи е црква во атарот на селото Курбиново, Преспа, во непосредна близина на Преспанското Езеро. До него се стигнува преку магистралниот пат Битола...


Популарно