35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags Прес-конференција

Ознака: Прес-конференција

Прв двојазичен прес на СДСМ и Беса: Најмногу мандати очекуваме во...

Генералните секретари на новата коалиција СДСМ и Беса попладнево ја одржаа првата  прес-конференција на македонски и на албанска јазик. Љупчо Николовски и Аријанит Хоџа, рекоа...

Заев точно напладне ќе се обрати на нацијата – Што ќе...

Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот закажа прес-конференција во медија-центарот во Владата, на која ќе се обрати на нацијата. Ова негово обраќање доаѓа по вчерашниот молк,...

Заев ќе се обрати во 12 часот

Денеска, со почеток во 12:00 часот, во медиа-центарот на Владата, претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев ќе одржи прес-конференција. Темата за прес-конференцијата не...

ВИДЕО: Рашковски најави кривични пријави против повеќе лица и портали за...

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски најави дека утре ќе поднесе кривична пријава за неовластено снимање против Климент Чепуњовски, како и тужби за клевета...

ВМРО-ДПМНЕ со документ до Антикорупциска: Граѓаните се уште чекаат разрешница за...

Денеска ние како ВМРО-ДПМНЕ  ќе ја потсетиме Антикорупциската комисија на неколку случаеви и ќе апелираме за дополнително отворање на истите случаеви и нивни истраги,...

Кој ќе понесе одговорност за скандалот тежок десетици милиони евра, Царовска...

Кој ќе сноси одговорност за скандалот со ПИОМ? Дали Мила Царовска или директорот на ПИОМ Шаип Зењели, праша на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Традиционална годишна прес-конференција на Путин пред рекорден број...

Претседателот на Руската федерација, Владимир Путин во моментов ја оддржува традиционалната голема прес конференција на која се акредитирани рекордни, 1.702 новинари. Традиционална годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир...

ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе има прес-конференција во 22:30 минути. Вечерва од партијата беше испратено соопштение во кое обвинија за медиумски линч врз Никола Груевски нарачан од премиерот...

Вонредна прес конференција: ВМРО-ДПМНЕ со важна информација за референдумскиот ден (ВИДЕО...

ВМРО-ДПМНЕ попладнево на прес конференција ќе обелодени важна информација за манипулации поврзани со денешниот референдумски ден.

Груевски се сретна со Марко – момчето што се онесвести за...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се сретна со Марко, момчето што се онесвести за време на прес-конференцијата посветена на „100 дена Влада - 100 дена...

Популарно