23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Препораки

Ознака: Препораки

Заев „плукна“ по мерките на Филипче и Спасовски: Дали екс-премиерот е...

Дали лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе биде соодветно санкциониран поради непочитување на препораките на здравствените власти за избегнување на групирање и престој во...

Атанасовски: Има ли некој да направи ред во оваа држава –...

„Си земав за слобода да ги објавам фотографиите што ги најдов денес на ФБ. Па добро бе луѓе нели гледате кој клошари се банките,...

Синодот на МПЦ-ОА: Црквите остануваат отворени, верниците да се прилагодат на...

Светиот Архијерејски Синод (САС), на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија (МПЦ – ОА), останува на ставот за почитување на мерките за заштита и...

ВИДЕО: Д-р Жан Митрев со препораки за борба против коронавирусот, еве...

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот му го олеснува патот...

Д-р Стојаноски со совети до граѓаните: Да не дозволиме да ни...

Доктор Синиша Стојаноски преку интервјуто дадено за КУРИР.МК испраќа важни совети до македонските граѓани на тема мерки и заштита од коронавирусот. Ја потенцира важноста од...

12 ФОТО: Рама излезе на улиците во Тирана, се расправаше со...

По секојдневните апели до граѓаните,особено кон повозрасните, да седат дома, албанскиот премиер Еди Рама попладнево прошета по неколку улици и пазари во Тирана за...

Колумна на Гоце Марков: СТРАШЕН Е ВИРУСОТ, УШТЕ ПОСТРАШНА Е МИСЛАТА!

Осми март како ден на жените... Монденски скијачки центри?? А апла почеток на пандемија!? Не разбирам? Некој е имун или? Имаат оправдувања? Можеби после...

Епидемиолозите советуваат: Дали е дозволено да одиме на прошетка додека трае...

Во овие тешки околности се поставува прашањето дали треба да одиме и да трчаме во природа. Физичката активност на отворено е пожелна затоа што...

Д-р Лазаров: Пушат цигари со ракавици, храна продаваат и наплаќаат со...

Морав итно до ГТЦ до салон на А1, неодложно, скоро се е отворено, луѓе си шпацираат, СЕГА И ЈАС СУМ ВЕЌЕ ИСПЛАШЕН! Пред дуќани пушат...

Јанушев и Николов: Секој живот вреди, придржувајте се до препораките на...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев и членот на ИК на партијата Доцент д-р Игор Николов во своите видео обраќања им посочуваат на граѓаните...

Популарно