15 C
Скопје
петок, мај 29, 2020
Tags Право

Ознака: Право

НОВИНА ОД ФИФА: Судиите ќе прекинуваат натпревар во овој случај…

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, изјави дека судиите можат да добијат право да го прекинат натпреварот во случај на расизам. Организацијата ќе продолжи во обидите целосно да...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја укина правната држава, наместо правда граѓаните добија партиски...

СДСМ ја укина правната држава, а наместо правда граѓаните добија партиски суд кој работи под диктат на Зоран Заев и СДСМ, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Еклатантен...

МНР: Атина да не измислува закани, туку да го почитува правото

Да не се измислуваат закани, туку да се почитува правото и да се гради партнерство, се наведува во реакцијата на македонското Министерство за надворешни...

Популарно