7 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags ППД Загреб

Ознака: ППД Загреб

Вардар е шампион на СЕХА

Екипата на Вардар по 4-ти пат ја освои регионалната СЕХА лига. На натпреварот што се играше од 20.15 часот во спортскиот центар Јане Сандански во...

Вардар е првиот финалист!

Вардар е првиот финалист во Фајналфорот од регионалната Сеха лига кој се игра во Скопје. Полесно од очекувањата екипата на Вардар во првото полуфинале...

Популарно