35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags Поткуп

Ознака: Поткуп

Бизнисменот од „Поткуп“: Заев ми побара 3 евра од квадрат легализирано...

Бизнисменот Иван Сачавалиев, од кого според обвинението премиерот Зоран Заев од функција на струмички градоначалник барал поткуп за легализација на  градежно земјиште, предмет за...

Јавно ќе се гледа целосната снимка со Заев за случајот „Поткуп“

На барање на премиерот Зоран Заев денес во Кривичниот суд ќе се пуштаат снимките за случајот „Поткуп“, според кои, тој се товари за барање и...

Продолжува судењето на Заев за „Поткуп“ – Ќе сведочи бизнисменот Сачевалиев,...

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Заев во „Поткуп“ е обвинет...

Уапсен близок соработник на Спасовски – фатен на дело како прима...

Висок функционер во Министерството за внатрешни работи, советник на министерот Оливер Спасовски попладнево, околу 16 часот, е приведен под сомение за поткуп, неофицијално дознава порталот...

ПИ-мерките ќе важат, на Заев ќе му се суди за „Поткуп“

Судијата Дарко Тодоровски го одби предлогот на одбраната на премиерот Зоран Заев да бидат отфрлени посебните истражни мерки на обвинителството како незаконски. Снимките од ПИ-мерките...

Заев повторно фатен како свесно манипулира и го одложува рочиштето за...

Премиерот Зоран Заев уште минатата година во декември знаел дека нема да има судење на 26 февруари годинава, бидејќи треба да оди на Самит...

Нацев: Судството во Македонија се претвора во лакрдија, наместо реформи, секојдневно...

Зоран Заев и зборува на јавноста за реформи во судството на излегување од судница, каде му се одложува рочиште во кое што е обвинет...

НОВ ИЗГОВОР: Повторно одложено судењето за „Поткуп“, Заев е во Лондон

По барање на одбраната, судењето за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев е одложено за 6 март, потврдија од Кривичниот суд. Последниот пат, процесот...

Затвореници сведочат за корупција во Идризово: Даде 1.500 евра и сабајле...

Порталот Досие.мк објави аудио снимка, разговор со еден од затворениците во Идризово кој револтиран од односот на надлежните со делење на решенијата за амнестија обвинува за...

По низа одложувања, Заев на суд за „Поткуп“

Во Основниот суд Скопје 1 за денес е закажано ново рочиште за случајот „Поткуп” во кој на премиерот Зоран Заев му се суди за...

Популарно