19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Поткуп

Ознака: Поткуп

Мицкоски: Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи...

После 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба од таа која ја имавме на моменти кога се воведуваа овие...

Стоилковски жестоко до Костадинов: Фејзи го избриша видеото, Заев ја спасува...

КОЛКУ ЛИ ГО ЈАДЕЛ ФЕЈЗИ? Фејзи од Струмица верувам гадно го “изел” за видеото со пакетите поткуп во Струмица штом го тргнал веднаш од социјалните...

„ТРАС – ТРАС, ГОТОВО“: Додека сите седиме по дома како во...

Која хипоризија на македонското судство! Додека некои луѓе невини лежат во затвop, Зоран Милески Кичеец кој беше фатен како ги носи милионите кои како...

„Заев со уцени, закани и поткуп се обидува да обезбеди поддршка...

Република Македонија и законодавниот дом не смеат никогаш повеќе да бидат заложници на криминалот, изнудите и тргувањето со националните интереси. Како што шверцерски, преку...

ОЈО: Предистражна постапка за четири лица од МВР за објавената снимка...

По известување од страна на Министерството за внатрешни работи за сознанија во врска со протекување на материјал од посебни истражни мерки, Основното јавно обвинителство...

ПРИРАЧНИК НА КРИМИНАЛИТЕ НА ЗАЕВ: „Ла Верита“ објави бркање од работа,...

„Осомничените Зоран Заев, роден на 08.10.1974 година во Струмица со место на живеење на ул. „Младинска“ бр… Струмица, Вице Заев роден на ….година во...

„Ла Верита“: Заев плаќал од 10 до 25 евра за глас

Обвинителството во Скопје има снимени разговори во кои се зборува за купопродажба на гласови. Социјалистите посебно ги таргетирале Ромите: кој ги следел наредбите, добивал за...

Вработени во Фондот за здравствено осигурување барале 500 евра поткуп, за...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои се осомничени дека како соизвршители сториле кривично...

ВИДЕО: Која е разликата? Муса си поднесе оставка, Заев е премиер

Асим Муса заменик-министерот за здравство бил вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело, а тој денеска си поднесе оставка. Муса рече дека е...

Тортевски: Ми нудеа поткуп од 50.000 евра додека бев советник во...

Адвокатот Александар Тортевски во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“ открива шокантна информација, односно дека додека била ангажиран како советник во СЈО му...

Популарно