4 C
Скопје
понеделник, декември 9, 2019
Tags Поткуп

Ознака: Поткуп

ВИДЕО: Која е разликата? Муса си поднесе оставка, Заев е премиер

Асим Муса заменик-министерот за здравство бил вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело, а тој денеска си поднесе оставка. Муса рече дека е...

Тортевски: Ми нудеа поткуп од 50.000 евра додека бев советник во...

Адвокатот Александар Тортевски во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“ открива шокантна информација, односно дека додека била ангажиран како советник во СЈО му...

Заев наседна: Македонскиот премиер „нeмa проблeм“ да плати 100.000 евра митo...

Руските пpaнкери Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија снимка од телефонски разговор во која во име на поранeшниот претседател на Украина Петро...

Откако го ослободија Заев за поткуп, судиите станаа добри и нема...

Едно од клучните ветувања на Зоран Заев и СДСМ во предвечерието на предвремените парламентарни избори во 2016-та година беа реформите во правосудниот систем. Имено Заев...

Триесет дена притвор за Јахи Јахија од ДУИ, осомничен е за...

Осомничениот Јахи Јахија, државен секертар во Министерството за информатичко општество и администрација, кого Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција го осомничи дека зел...

Даночна инспекторка од Кавадарци обвинета за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе oбвинителен предлог против даночна инспекторка од Кавадарци за примање поткуп од член 357 став 2 од Кривичниот законик. Обвинетата се...

Бочварски: Дрвата се донација, со два кубика не се прави поткуп

Градоначалникот Благоја Бочварски вели дека пред Управен суд ќе ја обжали одлуката на Државната комисија за спречување на корупцијата која вчера предложи прекршочна постапка...

Мицкоски: Денеска владата им ги исплати субвенциите кои им ги кратеше...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Сарај каде што оствари средба со граѓаните. Пред присутните Мицкоски истакна дека граѓаните од...

Арсовски: Кандидатот на СДСМ, Георгиевски прави масовен поткуп на бизнисмените во...

Уште не почната изборната кампања СДСМ веќе почна да прави изборен поткуп. Костадин Георгиевски кандидатот на СДСМ во Охрид во сред изборна кампања прави...

Апелација потврди: Заев бил невин за „Поткуп“

Апелацискиот суд Скопје ја одби како несонована жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Поткуп“ во кој...

Популарно