23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags постоење

Ознака: постоење

Спираки: Не го прифаќаме постоењето на македонскиот народ

Пратеничката на Нова Демократија во Република Грција, Марија Спираки, денеска изјави дека Република Македонија или како што ја нарече ПЈРМ не ги исполнува копенхашките...

Популарно