31 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags Поскапување

Ознака: Поскапување

Горивата поскапуваат од полноќ, Регулаторна го објави новиот ценовник

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,96%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Oд вечер на полноќ: Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Предновогодишнa „честитка“: Од полноќ поскапуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги утврди новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува...

Ново поскапување – Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на...

Нови цени: Поскапуваат горивата!

Бензините поскапуваат за половина денар, додека за истиот износ се намалува цената на дизелот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ Еуросупер БС –...

Нова цена на горивата во Македонија: Поскапуваат бензинот и дизелот

Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник врши прoмена на цените на горивата. Овој понеделник како и секој во неделата, ја смени цената на горивата во...

Ценовен шок: Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Од ноќеска на полноќ горивата и кај нас ќе мора да имаат нови повисоки цени, со покачувањето на цената на нафтана на светски берзи....

Од 1 мај драстично повисока цена на гирото во Грција

Асоцијацијата на угостители на Грција денеска објави дека од 1 мај грчкиот специјалитет поскапува за 15 отсто. Поскапувањето доаѓа поради зголемената цена на месото за...

Поскапуваат цигарите во Македонија- една кутија ќе чини и до 300...

Нова тура поскапување на цигарите во Македонија. Од минатата недела, во продавниците поголемиот број брендови цигари се продаваат за околу 5 денари поскапо. Граѓаните велат...

ФОТО: Една дневница за паркинг во Скопје

Цели 350 денари или една просечна дневница потрошил скопјанец за четири часа паркинг во Скопје. Фотогографијата беше објавена на Ѕидот на сообраќајниот срам, а...

Популарно