9 C
Скопје
недела, мај 31, 2020
Tags ПОРТПАРОЛКА

Ознака: ПОРТПАРОЛКА

Портпаролката на Белата куќа заврши со модринки, по историската средба меѓу...

Неколку дена откако стана портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам го придружуваше претседателот Доналд Трамп на пат во Азија. Трамп историската средба со Ким ја...

Популарно