2.2 C
Скопје
четврток, декември 12, 2019
Tags пороен дожд

Ознака: пороен дожд

Попладне промена на времето со пороен дожд и грмежи – еве...

Сончево и многу топло ќе биде претпладнево, а подоцна во текот на денот и ноќта се очекува наоблачување со на места со пороен дожд...

Вонредна прогноза: Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на...

Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР. Според Управата, утре попладне...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи- еве до кога ќе...

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со...

Попладне не излегувајте од дома – голема промена на времето

Времето претпладне ќе биде адне сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од...

И денеска не очекува пороен дожд – еве какво време ќе...

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен...

Популарно