15.2 C
Скопје
петок, октомври 18, 2019
Tags Пораз

Ознака: Пораз

Македонија поразена од Полска: Сега шансите за ЕП преку квалификациите се...

Репрезентацијата на Македонија вечерва претрпе пораз од Полска и на тој начин скоро и да ги изгубивме шансите за пласман на Европското првенство во 2020...

Вардар се обиде, но не можеше да се врати: Прв пораз...

Вардар денес го одигра натпреварот против Кил во рамките од Лигата на шмпионите. Црвено-црните во првото полувреме изгледаат непрепознатливо. Кил доминираше во секој поглед на...

Eвропратеникот Џамбаски: Владата на Заев дојде со „бомби“ и веројатно ќе...

Европратеникот и потпретседател на ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, во својата колумна за порталот „Поглед“ пишува дека Владата на Зоран Заев дојде со „бомби“ и веројатно ќе...

Ципрас се огласи по најголемиот пораз во Грција во последните 38...

Граѓаните ја донесоа нивната одлука, целосно ја почитуваме одлуката на народот, рече грчкиот премиер во заминување на почетокот на неговото обраќање пред новинарите и...

Мицкоски: Нови изборни модели нема да го спасат Заев од пораз...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ Телма истакна дека Заев нема да се спаси од поразот на следните избори и дека поразот на...

По тешкиот пораз на Сириза: Ципрас најави предвремени избори во јуни

По вториот круг на локалните избори следната седмица, грчкиот премиер, Алексис Ципрас, како што и самиот најави, ќе побара од претседателот на државата да...

Сите виновни, само тој чист: Заев се спасува само себеси од...

По поразителните изборни резултати со кои СДСМ се соочи на претседателските избори, лидерот на партијата најави метли. Уверуваше дека тој ќе сноси одговорност за сите...

Ангеловски: И покрај многуте победници – Македонија поразена!

Ние, оваа генерација Македонци, со своите делби и омрази успеавме да ја поразиме Македонија После седум дена од завршувањето на вториот круг на претседателските избори,...

(Видео) Уште еден брутален нокаут во ММА – Со еден удар...

Брутален нокаут беше одбележан на ММА спектаклот "Belator 221 Гран-при", а бразилецот Даглас Лима му го нанесе првиот пораз на англичанецот Мајкл Пејџ! Во втората рунда...

Николоски: Иако власта победи, во суштина е поразена – Ова е...

Ако треба во една реченица да се оценат претседателските избори тоа би било – иако власта победи, во суштина е поразена! Ова е почеток...

Популарно