23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Полиција

Ознака: Полиција

Независен синдикат на полицијата: Спасовски да каже дали знае што се...

Раководители и високи функционери на МВР вршат мобинг, се одмаздуваат и жестоко напаѓаат членови на Независниот синдикат на полицијата (НСП) кои манифестираат непослушност или...

Полициска опсада на домот: Приведена Катица Јанева?

Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скопската населба Козле каде живее Катица Јанева, јавуваат неколку медиуми кои беа на...

И меѓу полицајците веќе нема џентлмени: Еве како во битолската полициска...

На социјалните мрежи се појави фотографија од полициската станица во Битола каде девојка се обидува да пополнува документи. Додека полицијата на фотографијата наместо на џентлменски...

Златев повикан на распит во полиција – „Наместо криминалците, се гонат...

Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит затоа што како одговорен...

Детали за настанот за кој зборува цела Македонија: Кого уапси полицајката...

На 05.07.2019-та во 12:45 часот во Полициската станица Центар од полициска службеничка од СВР Скопје на Кеј Димитар Влахов, под мостот „Око“ бил  приведен...

Полицаец од ПС Драчево: Од денес, по „заслуга“ сум прераспореден и...

Полицаецот Филип Гаревски од ПС Драчево се огласи преку Фејсбук статус дека од денес, како што вели, по „заслуга“ е прераспореден и „награден“ на...

Припадници на ЛГБТИ нападнати во Скопје

Околу 16:00 часот на Кањон Матка, Б.И. (32), З.Л. (31) и К.Џ.(31) сите од Тирана-Албанија, И.А. (21)и Х.Л.(32) двете од Босна и Херцеговина и...

Полицијата утрово ги привела опозициските функционери Дејан Митревски и Димитар Димовски,...

Полицијата утрово го привела Димитар Димовски член на Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ и Дејан Митревски – Претседател на Општиснкиот Комитет во Аеродром, дознава...

(ВИДЕО) Како на филм: Италијанската полиција бркаше Македонци

Во раните утрински часови, сообраќајната полиција на Италија, поточно на Пиза и на Ливорно и одделот за превенција на криминалот во Фиренца, спроведоа акција...

Полицијата во акција – „летаа“ казни во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 18.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле...

Популарно