19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Полиција

Ознака: Полиција

Калеска-Ванчева: Чулев ја нарушува работата на полицијата и ја загрозува безбедноста...

Кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада за само една недела покажаа огромно непознавање, нестручно и незаконско работење на штета на граѓните и државата. Техничкиот...

Интервју на Чулев: Дел од Криминaлиcтичкaтa полиција на платен список на...

Дел од раководниот менаџмент директно инволвиран во криминалните групи, а лица Криминалистичката полиција на платен список на криминалците. Ова во интервју за Алфа го...

Драма во Крива Паланка: Ја избркал сопругата од дома, полицијата му...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Т.Е.(45) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело...

Утре Камчев сведочи за „Рекет“, денес Спасовски со полиција во неговите...

Орце Камчев утре во судница ќе сведочи за случајот „Рекет“. Сведочењето на Камчев е по предлог на обвинителката за гонење на организиран криминал и...

Независниот полициски синдикат пак ќе протестира за повисоки плати и нови...

Независниот полициски синдикат за 10 дена повторно ќе излезе на протест на улиците во главниот град Скопје. Овој пат демонстрантите на 16 ноември ќе...

Жител на липковско Ваксинце криел 81 мигрант, од кои 19 малолетници

Кумановската полиција утрово пронашла 81 скриени воо помошен објект на жител од липковското село Ваксинце. Утрово околу 05.15 часот бил приведен Н.А. од село...

Грозје, јаболка, млеко под нозете на полицајците

Полицијата ги спречи земјоделците да стигнат со родот до Владата, а тие пак го истурија под нозете на полицајците пред мостот „Гоце Делчев“. Реки...

Полицијата го блокира мостот „Гоце Делчев“ – земјоделците спречени да стигнат...

Маршот на земјоделците од целата земја почна околу 12:30 часот од „Мавровка”, по што со шест трактори напред и транспаренти насобраните се упатија до...

ДРЖАВАТА ВО КОЛАПС: Докторите на терен одат со фармерки и омален...

„Македонија од ден на ден се повеќе тоне“, а „здравството, полицијата, војската и пожарната ни се во целосен колапс“, ова се само дел од...

„Сигнал“: Дарио Николовски си го вработи братот во МВР, па и...

Директорот на студентските домови, Дарио Николовски денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, му го честитаа на Кристијан Николовски, брат на Дарио,...

Популарно