19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Полиција

Ознака: Полиција

ВИДЕО: Полицијата не му пишува казна поради неговото име – еве...

Дарт Вејдер не умре во продолжението на Војна на ѕвездите „Враќањето на Џедајот“, тој е добро и живее во Тенеси. Имено, 39 годишен маж кој...

ВОЈНА НА КАЛЕ: Дилери претепале полицајци, со вили и токмак мавале...

Полицијата сакала да врши претрес во семејна куќа во Скопје, но таму се случила вистинска драма. Според информациите од МВР,  вчера околу  06,30 часот...

Британската полиција изврши рација во Бирмингем

Британската полиција изврши денеска рација во куќа во Бирмингем во врска со нападот во Лондон и приведе неколку лица, јави Скај њуз. Вооружени полицајци претресле...

Албанската полиција откри голема мрежа на криумчари на мигранти

Албанската полиција откри најголема мрежа за криумчарење мигранти од почетокот на бегалската криза и во неколку операции од почетокот на септември уапси 18 луѓе,...

Експлозија во Лондон, има ранети

Најмалку пет лица се повредени во силна експлозија во станбена зграда во источен Лондон, информира „Дејли мејл”. Околу 70 пожарникари се борат да се справат...

Пијан зет и брат го претепале целото семејство на сопругата

Семејна драма се одвивала вчера во штипското село Таринци во 19 часот и 30 минути. Додека 46-годишната С.А. седела дома со ќерка си М.И....

Три лица исчезнати во еден ден – Меѓу нив малолетници и...

Три лица исчезнаа во ист ден. Во македонската полиција вчера стигнале пријави за двајца исчезнати малолетници и една млада девојка. Во првиот случај, Р.А. директор...

Врие од полиција во скопски Аерoдром – приведен снимателот на Сител

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот...

Популарно