14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Полиција

Ознака: Полиција

Намерно кашлала врз пекарски производи, месо и други намирници во супермаркет...

Жителка на американската сојузна држава Пенсилванија која намерно кашлала врз храна во вредност од 35.000 долари во супермаркет, ќе се соочи со кривична пријава...

„Седете дома клошари”, „После 9 пендрaк”: Полицајци се закануваат со тепање...

Дел од припадницте на МВР наместо да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција...

Грк кој тврдел дека има коронавирус им плукнал во лице на...

Четиринаесет припадници на грчките полициски служби беа ставени во карантин после инцидентот кој се случи во Атина, во кој маж кој тврди дека е...

Полицијата презема мерки: Расчистена поголема група млади луѓе кои биле собрани...

Доцна вечерва, МВР преку соопштение ја информираше јавноста дека во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи...

Манчевски: Лицата за коишто сметаме дека нема да се придржуваат мерките...

Лицата за коишто сметаме дека нема да се придржуваат мерките на самоизолација веќе се под полициска присмотра , за да бидеме сигурни дека ќе...

Полицајци ги фатиле со „бело“, едниот од нив „шмркал“ на паркинг

Полициски службеници лишиле од слобода двајца Охриѓани откако во нивниот автомобил била пронајдена дpoга, а едниот од нив бил затекнат како конзумира. Синоќа во 03.40...

ФОТО: Голема акција во Португалија – Полиција во куќата на Жорге...

Португалската полиција изврши претрес на куќата на еден од најпознатите фудбалски менаџери, Жорге Мендеш, пренесуваат тамошните медиуми. Има сомнение дека Мендеш затајувал данок и перел пари, па...

ФОТО: Македонскиот јазик не фигурира – Албанскиот единствен службен јазик во...

Документ од примопредавање на материјали во МВР објавен на Твитер покажува дека во делови на полицијата албанскиот јазик станал единствен службен јазик. Без разлика на...

Калеска-Ванчева: Чулев ја нарушува работата на полицијата и ја загрозува безбедноста...

Кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада за само една недела покажаа огромно непознавање, нестручно и незаконско работење на штета на граѓните и државата. Техничкиот...

Интервју на Чулев: Дел од Криминaлиcтичкaтa полиција на платен список на...

Дел од раководниот менаџмент директно инволвиран во криминалните групи, а лица Криминалистичката полиција на платен список на криминалците. Ова во интервју за Алфа го...

Популарно