17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags покачување на плати

Ознака: покачување на плати

Лика, Анѓушев, Шекеринска, Османи и Спасовски си ги покачуваат платите

До Собрание бил доставен предлог закон за покачување на платите на вицепремиерите за 8.000 денари, информира Макфакс. Со измените на Законот плата и други надоместоци...

Манчевски ја уценува администрацијата: Ако не испорачаме резултати за датум за...

Ако Македонија не испорача резултати за да добие датум за преговори со ЕУ во јуни, а клучен дел за тоа е реформата во јавната...

Популарно