21 C
Скопје
среда, јуни 3, 2020
Tags Погреб

Ознака: Погреб

Зошто никој од семејството Рама не дојде на погребот на несудената...

Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса,...

Ковчегот веќе беше спуштен во земја, кога од него се слушна...

Ковчегот со посмртните останки на Ирецот Шеј Бредли веќе беше спуштен во земја, насобраните роднини и пријатели со наведнати глави му испраќаа последен поздрав....

Апасиев: Погребот на СЈО е погреб на власта

Од креатор на Специјалното јавно обвинителство до негов погубувач – премиерот Зоран Заев кој пред 4 години беше силен поборник за формирањето на оваа...

На Катица Јанева ѝ се слошило во капелата- вратена во притвор

На специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева, која од притвор со полициска придружба беше однесена на погребот на нејзината мајка во Гевгелија, денеска повторно...

Со полициска придружба, Јанева утрово заминала на погребот на нејзината мајка

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврдил за...

Потресни сцени од погребот на манекенката: Кога ќе видите што и...

Денеска на гробиштата во Чуприј беше погребана поранешната мисица на Србија Дијана Милојковиќ чија смрт го потресе целиот регион. Во чест на нејзиниот последен поздрав...

Сопругата на Слободан Милошевиќ ќе биде погребана без присуство на нејзините...

Телото на Мирјана Марковиќ ќе биде кремирано денеска во Москва, после што урната со нејзината пепел во сабота во Србија ќе ја донесе Драгомир...

Вчера се фрли над ковчегот, денеска прави постапки кои ги загрижува...

Радио водителката Дивна Карлеуша вчера беше погребана во Белград, а сцените од погребот беа потресни за целиот регион. Нејзината ќерка Јелена на момент го...

Си го криеше лицето со крстот: Кој е човекот кој ја...

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша денеска беше погребана во Белград, а на нејзиното вечно почивалиште беа присутни многу пријатели, роднини и познаници. Нејзината ќерка Јелена...

И Мирсад погребан со музика „Шта да кажем мајци што ме...

Шабан Шаулиќ беше погребан вчера на 22 февруари, во Алејата за заслужни граѓани, а неговиот пријател и колега Мирсад Кериќ беше погребан денес во...

Популарно