2.2 C
Скопје
четврток, декември 12, 2019
Tags Поддршка

Ознака: Поддршка

Палмер: Македонија има силна поддршка од САД за членство во НАТО,...

САД ќе продолжи со силната поддршка на Македонија за членството во НАТО, кое веќе е извесно и е само прашање на време, но и...

Елена Ристеска: Сум била сведок на многу добрини на Миле Јанакиески...

Познатата поп пејачка Елена Ристеска со поддршка на екс-министерот Миле Јанакиески кој се наоѓа во притвор и штрајкува со глад. Во коментар на Фејсбук објавата...

Извештај: Криминалните групи во Македонија уживаат политичка поддршка

Глобалната иницијатива против организираниот криминал го објави Извештајот во кој се анализираат тековите и жариштата на организираниот криминал на Балканот. Извештајот, кој беше презентиран во...

ВИДЕО: Јунакот Марко ќе трча за поддршка на лицата со ретки...

Марко Пејчиновски (13) од Охрид, кој со некроза на нозете лани на 28 август за девет часа го преплива Охридското Езеро, иако има здравствен...

Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија: На 5 мај...

Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија излегоа со официјално соопштение во кое ја изразија својата поддршка на кандидатот за претседател Гордана Силјановска...

Поддршка од Авдија Пепиќ, претседател на Странка на демократска акција за...

По повод претстојните претседателски избори во Македонија, Странка на Демократска акција во Македонија – СДА која цели 28 години на автентичен начин ги застапува...

Власите со подршка за Силјановска Давкова

По повод вториот круг на претседателските избори, се обраќам до членовите и симпатизерите на ПВМ, да излеземе масовно на 5-ти мај во недела и...

Бошњаците од Македонија со подршка за Силјановска Давкова

Интегрален текст од соопштението на Демократско Бошњачката партија Почитувани грагјани на Р.Македонија се близи 5 мај, денот кога секој од нас по свое лицно убедуванје...

Дол со поддршка за Силјановска: Правда, тоа е она што го...

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. Правда значи исто така фер, слободни и транспарентни...

„Некој за парите клети, ние за боите свети“ – Вардар со...

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст...

Популарно