16.1 C
Скопје
вторник, април 7, 2020
Tags подароци

Ознака: подароци

Ова видео стана хит на социјалните мрежи: Како најлесно да завиткате...

Едноставен начин за виткање подароци станал вирален хит на социјалните мрежи. Британската компанија Waterstones, која се занимава со продажба на книги, на Твитер објавила куса...

Застанете во ред: Шеик делел телефони, златни часовници, а на децата...

Арапскиот шеик Талиб бин Сакр Ал-Касами, овие денови бил во 4-дневна посета на Дервента, град северно од БиХ, а неговата посета кај тамошните жители...

Не ги занемарувајте, прегратките се еден од најдобрите подароци од оние...

Прегратката е еден од најдобрите подароци кои можеме да ги добиеме од друга личност. Според едно неодамнешно истражување во кое биле вклучени околу 400 возрасни...

Kој сѐ добивал дарови од Боки 13: Министерки, пратенички, обвинителки, сопруги…

Десетина врвни државни функционери можат да настрадаат законски и политички поради непочитување на законот во случајот Рекет со Боки 13. Во аудио разговорите кои ги...

Наставничките и учителките не смеат да примат подароци поскапи од 1.000...

Во случај ако децата или нивните родители инсистираат учителката да прими скап подарок, тогаш таа ќе може да го земе, но не смее да...

Што никако не смеете да им подарите на хороскопските знаци: Бикот...

Ако не сте сигурни каков подарок да одберете, можеби астрологијата ќе ви помогне. Проверете што хороскопските знаци сакаат да најдат под елката… Овен Овенот ќе биде пресреќен...

Ова се правилата на кралското семејство за Божиќ, посебно правило има...

Кралското семејство за Божиќ има традиција да се качува на вага. Меѓутоа, ова не е единствена чудна работа која се случува за време на...

ЗАМЕНЕТЕ ГИ ИГРАЧКИТЕ СО КОРИСНИ И КРЕАТИВНИ ПОДАРОЦИ!

Кога се споменува подарок за дете, прво што ни паѓа на памет е играчка. Стандард, автомобилчиња или пушки за момче, барбики за девојче. Но,...

25 идеи за подароци кои можете да ги направите дома!

Зошто да не бидете креативни и да создадете нови и оригинални подароци? Погледнете ги овие 25 начини како можете да го направите тоа:

Популарно