18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Победа

Ознака: Победа

Ќерката на Анабела зеде брдо пари по победата во „Задруга 2“,...

Ќерката на Анабела Џогани која победи во реалното шоу „Задруга 2“ и освои 50 илјади евра еден ден само што излезе од шоуто каде...

Заев: Ќе победиме на следните избори

Со реплики и контрареплики меѓу власта и опозицијата тече денешната собраниска расправа на која се дебатира за предлозите за нови министри во Владата. Пратениците од...

МВП Караџиќ го кажа рецептот за победата над Барселона

Дојдоа на Ф4 во Келн да играат, да победат, да бидат шампиони. И успеаја во тоа. Најтешкиот меч го одиграа во полуфиналето против Барселона....

Целосна доминација на Нова демократија во цела Грција

Повеќе од половина Грци вчера одбраа да не излезат на гласање во вториот круг од локалните избори за градоначалници и префекти, а според официјалните...

ВИДЕО: Еве ја атмосферата меѓу навивачите по победата на Вардар, Мицкоски...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по победата на Вардар и освојувањето на тронот на Лигата на ракометните шампиони, салвеше со навивачката група Комити. Погледнете дел...

ВИДЕО: Плоштадот преполн, Скопје ја слави титулата на Вардар

Цела Македонија живее со Вардар, слави со Вардар. Вечерва центарот на Скопје е блoкиран од маси народ кои слават низ улиците со песна, гледаме радосни...

(Видео) Каков финиш каква храброст: И вака се завршува трка и...

Американскиот атлетичар, Инфинити Такер ги запали социјалните мрежи! Такер победи на трката во Арканзас, а начинот на кој тоа го направи го остави светот без текст. Такер беше практично еднаков...

Никој не веруваше дека овој човек „пресудува“ кој ќе победи на...

Српската пејачка Марија Шерифовиќ пред 12 години на 12 мај 2007 година победи на 52. Евровизија во Хелсинки, по што овој музички фестивал го...

(Видео) Голот на кариерата на Компани кој може да му донесе...

Фудбалерите на Манчестер Сити се на чекор од одбрана на титулата во Премиер лигата. Во претпоследното коло со многу мака славеа победа од 1-0 против...

(Видео) Светот го доби новиот Болт – Овој тинејџер истрча 100...

Еден американски тинејџер во Хјустон оствари одличен резултат на 100 метри откако победи на трката со време од под 10 секунди. Има само 18 години...

Популарно