18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Победа

Ознака: Победа

Момироски: Според анкетите и трендовите ВМРО-ДПМНЕ сигурно победува на нередните избори

Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија новинарот Горан Момироски изјави дека според него нема дилема кој ќе победи на следните парламентарни избори. –...

Мицкоски очекува убедлива победа: Разликата е 100.000 гласа во корист на...

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, додавајќи...

Aхмети: Датумот 12 април 2020 го гледам како голема победа на...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред граѓаните на Општина Боговиње истакна дека не би биле мисионери ако на нивни рамења не би унапредиле нови...

Ципрас ја најави победата на ВМРО-ДПМНЕ

Во моментот кога ЕУ е соочена со последиците од трагичната одлука да не даде зелено светло за интегративен процес на Северна Македонија, Грција се...

Анкета на „Europe Elects“: ВМРО-ДПМНЕ 42.6 %, СДСМ 36.6 %

Ако изборите во Република Македонија се одржат утре, ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа со 6 проценти предност пред СДСМ, што е за повеќе од...

ВИДЕО: Прв трофеј за Мареј по операцијата, солзи радосници на лицето...

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го...

Отец Ивица Тодоров: Историјата повторно ни дава шанса и ја фрла...

АКО НАВИСТИНА САКАМЕ ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА мора да го искорениме ситнодушното, себично, пресметливо, подло, завидливо, уплашено, поткупливо, заводливо, трчилажливо, разлигавено македонченце од нашите мисли,...

Mицкоски: Верувам во убедлива победа на избори, за стабилна влада и...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју на „Макфакс“ вели дека очекува и е сигурен дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, и разликата дека ќе биде најмалку во...

ВИДЕО: Елмас со магична вечер ја реши Словенија со 2:0

Вечерва Македонија одигра одличен натпревар на арената „Тодор Проески“ и ја совлада Словенија со 2:1. Ова беше и тоа како важен натпревар за избраниците на Игор...

Десничарите победија во Австрија – Дали Курц ќе коалицира со ФПО?

Австриската народна партија (ОВП) на доскорешниот канцелар, Себастијан Курц, убедливо води на вонредните парламентарни избори, додека крајната десна Слободатска партија на Австрија оствари значително...

Популарно