31 C
Скопје
среда, август 12, 2020
Tags Победа

Ознака: Победа

95-годишната прабаба на Фабрегас главна тема на социјалните мрежи: „Го победи...

Сеск Фабрегас пред неколку дена ја воодушеви јавноста откако побара од Монако да му ја намали платата за 30% за да никој од вработените...

ВИДЕО: Михаела ја победи короната им заблагодари на лекарите – „Сега...

Михаела Јаневска е млада девојка од нашата земја која се избори со КОВИД-19. Всушност таа е пациентката која во летот од Барселона за Скопје,...

ВИДЕО: Македонец од Кралскиот универзитетски колеџ со рецепт за победа против...

Професорот Гоце Андревски кој предава и стратешки менаџмент на Кралскиот универзитет во државата Онтарио во Канада со анализа на мерките кои можат да доведат...

ФОТО: „Марка“ ги избра иделните 11 – Тим со кој сигурно...

Најпознатиот спортски весник во Шпанија „Марка“ во овие тешки денови состави идеален тим со кој ја расплака цела држава. „Марка“ пишува: „Тим со која Шпанија...

Колумна на Страшо Ангеловски: Како малиот и невидлив „непријател“ ги кутна...

Вечната опсесија на големите и моќните за освојување на светот е позната уште од дамнина. Заради непостоењето на совршени технолошки средства за остварување на...

Ноле: Годинава почна на грд начин – Прво пожари во Австралија,...

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ имаше емотивен говор по победата во Австралија. Тој е тажен што оваа година не почна добро а дополнително го...

Владо Јовановски: Победата има ново име – Игор Дурловски! Болката е...

Актерот Владо Јовановски со восхит го коментира статусот на Фејсбук на оперскиот пејач Игор Дурловски: „Моја ретроспектива на 2019-та. Го победив „системот“ кога изгледаше...

Нова победа за Македонија: Совладан и Алжир за финале на „Трофеј...

Репрезентацијата на Македонија денес го победи Алжир и се пласираше во финалето на турнирот „Трофеј Карпати“. И на овој турнир како и во двата натпревари...

Милошоски: Осум години од победата против Грција во Хаг, но после...

Денеска, 5ти Декември, е осма годишнина од правната и историска победа на Македонија во случајот со Грција, пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг....

ВИДЕО: И според Фрчкоски ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Во синоќешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на Клан Македонија ТВ, професорот Љубомир Фрчкоски говорејќи за настанатите состојби во државата како...

Популарно