10 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Плоштад Македонија

Ознака: Плоштад Македонија

Еве кој ќе не забавува на плоштадот Македонија за Нова Година

Босанскиот пејач Дино Мерлин ќе пее на Плоштадот Македонија во Скопје на дочекот на Нова година. Градоначалникот Петре Шилегов и Дино Мерлин денеска на...

Девојки во бикини на плоштадот Македонија во Скопје

Во петок, 07.06.2019, со почеток во 12.00 часот на плоштад Македонија (веднаш до Distrikt Bar & Kitchen) во Скопје, ќе се одржи модна парада...

ВИДЕО: Некогаш беше атракција и мамеше воздишки, денес поради негрижа фонтаната...

Фонтаната која го разубавуваше плоштадот „Македонија“ во Скопје и мамеше воздишки на туристите поради негрижата на градските власти е уништена, а заштитните столпчиња се...

НЕ Е СКРИЕНА КАМЕРА: Еден копа, 11 гледаат – вака се...

Дваесетина дена по врнежите на снег во Скопје, одредени делови од градскиот плоштад Македонија се сеуште под мраз и снег. Не е дека на терен...

Популарно