2.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Пленарна седница

Ознака: Пленарна седница

Законот за ЈО помина на Комисијата за европски прашања, следува пленарна...

Предлог законот за јавно обвинителство денеска помина во матичната собраниска Комисија за европски прашања и сега треба да оди на пленарна седница. Министерката за правда Рената...

Популарно