17 C
Скопје
среда, август 5, 2020
Tags Плажа

Ознака: Плажа

Паника Јадранот: Покрај брегот снимена голема риба, капачите во шок (ВИДЕО)

Во хрватскиот Бакарски залив беше снимена голема риба за која се мислеше дека е ајкула, а настанала узбуна помеѓу пливачите. Од институтот за океанографија и...

ВИДЕО: Најубавата плажа во Португалија која ќе посакате да ја посетите

Тешко е да се издвои најубавата плажа во Португалија бидејќи изборот е навистина голем, но плажата Praia do Camilo во близина на Лагос е...

Момче се удави на последниот ден од одморот, спасувачите штрајкувале поради...

19-годишниот Стефан од околината на Пожаревац се удави на плажата во Олимпик Бич. Тој во Грција отишол со сестра му и вујко му и...

Драма во Грција: Дете извадено од морето без свест- внимавајте на...

Вистинска драма се случила вчера во грчкото летовалоште Пефкохори кога дете од Србија кое имала само 5 години влегло во морето и почнало да...

„Рекет“ ја тресе државата, обвинителите на плажа

Обвинителите на одмор, нови видеа за  „Рекет“, а Боки 13 и Зоки Кичеец во притвор во Шутка.  Вака може да се објасни моменталната ситуација...

Kaтица ја масираат на плажа во Калитеа(фото)

Нова фотографија од одморот на Катица Јанева денеска сподели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски. Откако излезе снимката за „Рекет”, почитуваната Катица Јанева која е на...

До вчера 100, од денес 150 денари паркинг во Градиште

Гостите кои до вчера плаќале една цена, денеска се видно изненадени што на Градиште мораа да платат поскап паркинг. Ако до вчера плаќале по 100...

Паника на популарната плажа, ајкула во водите на Јонско Море

Туристите на плажата кај Дерми во Албанија, биле изненадени кога во непосредна близина забалежале ајкула. Кога им се доближила, тие биле во морето. Месноста Дерми...

ФОТО: Сузана Гавазова како сирена на брег, исончана, раскошна и влажна…

Македонската фолкерка Сузана Гавазова важи за една од најзгодните пејачки на естрадата. И тоа не само на нашата, што пополека почна и да го...

Овој детаљ мора да го имате ова лето: Жените веќе полудеа...

Емина Јаховиќ, заедно со своите двајца синови ужива на плажа. Иако приказните за турскиот милионер не се смирија, таа се уште не се огласила. Таа не...

Популарно