23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Плата

Ознака: Плата

Ништо од ветувањата на СДСМ за 500 евра плата: Просечната плата...

Од една страна имаме просечна плата која изнесува 23.000 денари, а од друга стана имаме трошци кои изнесуваат 32.000 денари или разликата е околу...

СЈО бара преведувач за плата од 100.000 денари месечно

Специјалното јавно обвинителство преку Бирото за јавни набавки бара преведувач од македонски на англиски и обратно за кого предвидува плата од 1.200.000 денари годишно,...

Ѓорчев: Заев и пратениците на СДС да го поддржат предлогот за...

ВМРО-ДПМНЕ го повикува министерот Драган Тевдовски како и владата на СДС и Зоран Заев, заедно со пратениците на СДС, да овозможат да го поддржат...

Нето платата во април 22.672 денари

Нето платата во април годинава забележа зголемување од 1,4 отсто и изнесуваше 22.672 денари, додека бруто платата имаше раст од 1,5 проценти и изнесуваше...

Милошоски: Уште неформирана влада, а СДСМ без образ ги најавува манипулативните...

Пратеникот Антонио Милошоски на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека уште неформирана влада, а СДСМ без образ ги најавува манипулативните “реформи” во образованието. Според изјавата на...

ПЛАТА ДО 4.500 ДОЛАРИ: Луксузен хотел во Доха вработува Македонци –...

Новоизграден хотел со локација во главниот град на Катар, Доха и во моментов има отворено оглас на кој може да аплицираат македонски државјани. Се работи...

Финска – рај за мрзливите: Невработените ќе земаат по 560 евра...

Финска стана првата земја во Европа, која и на невработените ќе им дава минимален износ на плата, по 560 евра месечно. Тоа е дел од...

Мобинг, закани, мизерни услови и плата од 8.000 денари во фирмите...

Сите овие податоци покажуваат дека Заев ги потценува луѓето, мислејќи дека ќе поверуваат на секоја лага која е спремен да ја каже во очигледен...

Популарно