23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Плата

Ознака: Плата

Листа на топ 10 земји со најголеми плати во светот

Порталот Top Men’s magazine објави листа на топ десет држави во кои работниците имаат најголеми плати. Да нема забуни се работи за просечната нето...

Пет начини да се изборите за поголема плата

Бидете мудри, работете паметно и сметајте на поголема плата. Преземете едноставни чекори со чија помош ќе го постигнете ова. Не двоумете се да побарате поголема...

Она кога ќе ја ставиш цела плата на ливче, па викаш...

Дефинитивно ние сме една најкоцкарските нации што постои не дека во регионот се подобро или полоши но со земја која на 20 метри има...

Џафери откри зошто гласал „воздржано“ за одземање на платата на Груевски

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, заедно со пратеникот Илија Димовски беа единствените кои гласаа „воздржано“ минатата  недела за дополнување на Законот за пратеници, со...

„Пресреќен сум, плачев од радост“ – Скопјенец изгубил паричник со целата...

За делото на возачот Мирослав Деспотовиќ, возач во ЈСП, ќе се зборува долго време. Тој пронашол паричник со многу пари и лични документи. Веднаш...

Куновска: Ако не пратеничка, премиерска плата – Груевски ќе си го...

Во врска со најавата дека на екс-премиерот Никола Груевски ќе му биде укината пратеничката плата, доколку во Собрание помине предлогот од група пратеници, пратеник...

Анѓушев сам си ја покачи платата за 8.000 денари

Вицепремиерите, меѓу кои и Кочо Анѓушев си ги зголемија платите за 8000 денари. Анѓушев кој пред некој ден изјави дека не знае колкава е...

На скандалите им нема крај: Заменик директорот на тетовскиот затвор со...

И покрај тоа што неколку месеци не се појавил на работа, Бурим Максути, заменик директорот на тетовскиот затвор, се уште не е разрешен од...

Немаат земенo плата пет месеци, а немаат ниту услови за работа...

Вработените од Државната комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка, пет месеци се оставени без плата, објави...

Колкава плата ќе земаат шестте нови советници на Заев?

Владата на Република Македонија објави нов оглас за вработување на шест посебни советници кои ќе работат за премиерот Зоран Заев за плата која достигнува...

Популарно