23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Плата

Ознака: Плата

Работниците во „Еурокомпозит“ на протест за плата

Шеесетината вработени кои останаа во прилепската фабрика „Еурокомпозит“, по прогласувањето на технолошки вишок на 154 работници, денеска излегоа на протест пред фирмата барајќи плата,...

СДСМ: Нови 1.000 стечајни работници ќе добиваат месечен паричен надоместок

Како одговорна партија чиј приоритет се граѓаните, СДСМ продолжува со реализација на мерки и политики кои го подобруваат животот на сите граѓани. Владата предводена...

Јанева ќе земе плата за август- Нема да добива веќе пари...

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, од септември нема да добива пари за кирија ниту за сметки. А1.он јавува дека Јанева веќе нема да ги добива парите...

Вистината за работата на јахта: Може да заработите 7.000 евра месечно,...

Ова прашање сигурно си го поставуваме неколку пати пред да облечеме бела маица, кошула или блуза. На крај секогаш го облекуваме оној во кој...

Делчев: Со плата од 200 евра судските полицајци не можат да...

Судскиот полицаец со плата од 200 евра не може ни телефонски сметки да плати, а камо ли да стои пред судовите на државата и...

ССКЦ: Каде е платата од 100.000 денари за специјалистите?

Каде се платите од 100.000 денари за специјалистите и зошто министерот Венко Филипче ни ги затвори вратите, прашува Самостојниот синдикат на Клинички Центар, од...

Ќе се намалуваат платите на работниците, опаѓа продуктивноста на економијата

КОНЦЕПТОТ НА СДСМ ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ БИЛ ГОЛЕМА ЛАГА Ќе се нaмaлyваат платите за работниците во нарениот период поради нaмaлeната продyктивност на економијата – проценуваат...

Кирацовски ќе им ја даде платата на пожарнкарите кои го гаснеа...

Во стан во зграда во Кисела Вода, на улицата „Народни херои“ денеска избувна пожар, а брзата реакција на пожарникарите придонесе се да заврши во...

Плата од 8.000 до 10.000 евра: Австралија повторно бара работници

Австралија повторно станува ветена земја за жителите на Балканот, посебно за оние кои во своите раце имаат инженерска или диплома од областа на медицината,...

Овој цвет може да донесе зголемување на плата и успех на...

Една саксија задолжително однесете во канцеларија… Покрај вредната работа, труд и договорност, кинезита за успех на работа користат фенг шуи методи за кои веруваат дека...

Популарно