22 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Плата

Ознака: Плата

Заев: Вработените се во ќар зашто нема каде да ги трошат...

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во денешната емисија Топ тема на Телма телевизија, истакна дека вработените во админстрацијата биле во ќар затоа што немало...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев удpи по примањата на работниците, за да ја сокрие...

Заев удри по примањата на работниците, за да ја сокрие неспособноста и криминалните тендери. Денес Заев промовираше мерки кои се за колапс на стопанството и...

ФОТО: Полковникот Ковачки се откажа од платата поради пратеничката кандидатура, ја...

Во текот на денот, кандидатот за пратеник полковникот Драган Ковачки, кој е на листата на ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна единица, го замрзна работниот однос...

Виц: Како македонски газда покачува плата

Газда на компанија им говори на своите вработени: „Постојано плачете и се жалите, ама факт е дека оваа година платите ви се повисоки за...

Чупиќ: Ќе преживееме без плата, но не и без Вардар –...

Вардар е во финансиска криза и тоа веќе им е на сите јасно, сепак против Мотор ракометарите покажаа дека можат да соберат сили да...

Колку заработува Меси, а колку Роналдо: Разликата во платите е огромна

Sвездата на Барселона, Лионел Меси зема двојно поголема плата на Кристијано Роналдо. Ова стана јасно од податоците, споделени од угледниот француски весник „Екип“. Според информациите,...

Работа од соништата: Плата од 1.300 евра за спиење

Индискиот стартап „Вејкфит“ (Wakefit) се занимава со здраво спиење и одмор, односно со душеци кои тоа го овозможуваат. Компанијата бара почетници кои би спиеле...

„О, Шилегов 9.000 плата и 3 месеци не сум земал“. Шилегов...

„9 илјади денари плата. 3 месеци плата не ни дадовте, Шилегов. 3 месеци плата не ни дадовте. 3 месеци плата не ни дадовте“, вели...

Нашата чудесна Македонија: Собирач на ѓубре има поголема плата од доктор...

Деновиве проструи информација дека стотици доктори само оваа година ја имаат напуштено Македонија, а последниве неколку години нивниот број достигнува неколку илјади лица. Доколку...

Синдикат на Клинички центар: Ветувањето од сто илјади денари плата за...

Сегашната основна нето плата на доктор специјалист во Клиничкиот центар во Скопје, согласно важечкиот колективен договор, е 44.517,00 денари и ги потсетуваме премиерот и...

Популарно