6.1 C
Скопје
четврток, декември 12, 2019
Tags Пиво

Ознака: Пиво

5 причини зошто жените треба да пијат пиво

Умереното конзумирање алкохол е добро за здравјето. Ова се неколку причини зошто чаша пиво е добра за жените. Ги јакне коските Жените кои пијаат две пива...

Печени компири во пиво: Идеални за вашиот неделен ручек

Вака испечените компири се идеални по своите вкус, боја, мирис… Потребно е: 1,5 кг компири 2 лажици сенф 250 мл пиво 100 мл маслиново масло сол, свежо мелен црн пипер Подготовка: –...

Лекари спасија пациент од смрт откако му вбризгале пет литри пиво...

Виетнамски лекари спасија пациент од алкохолно труење откако во стомакот му вбризгале пет литри пиво, објави Дејли меил. Пациентот бил на возраст од 48...

Препорачливо за сите жени, пијте пиво

Пред да следи одговорот од прашањето од насловот, да споменеме дека мислиме на чаша до две пиво. А пивото, особено темното, односно црно, има многу...

Пивото и чоколадото наскоро ќе исчезнат поради глобалното затоплување

Стотици милиони љубители на пиво ширум светот би можеле за само неколку децении да останат без својот омилен пијалак. Посевите на растенијата од кои...

Ванилици со пиво

Направете вкусни ванилици со пиво во вашиот дом. Состојки: 1,5 шолји растопена маст ½ шолји пиво 1 лажиче прашок за пециво 2 кеси ванила 2 шолји брашно малку ореви 300 гр. шеќер...

Расипништво на дело: Одбрана ќе купува пиво и вино за 13...

На официјалната страна на Јавни набавки е објавен оглас од страна на Министерството за одбрана каде стои дека ова министерство планира да набави пиво...

„Skopje Beer Fest“ од 20-ти до 22-ри септември на стадионот на...

Традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје - Пиволенд“ со нов концепт и ново име „Skopje Beer Fest“, годинава од 20-ти до 22-ри септември ќе се одржи...

Што се може да направите со пиво?

Веројатно после  викендот  во вашиот фрижидер ќе останат залихи на отворени пивски шишиња со кои нема да знаете што би направиле, освен да ги...

Направете домашно пиво од ѓумбир- природен лек кој помага за многу...

Купената верзија од овој напиток е далеку од домашната подготовка, а истиот многу помага во однос на здравјето. Со вас споделуваме одличен рецепт за...

Популарно