9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags писмо

Ознака: писмо

Писмо од еден „папучар“: Јас сум и партнер на сопругата, а...

Мажите кои ги сакаат и почитуваат нивните сопруги обично од страна на други мажи се окарактеризирани како „папучари“. Многумина се срамат од таа „титула“,...

Ангелов со емотивно писмо до сопругата: Не тагувај Наташа, и покрај...

Претседателот на Македонското патриотско здружение „Ќосето“, Горан Ангелов кој вчера беше осуден на 12 години затвор поради „тероризам на 27 април“ напишал писмото до...

Јане Ченто го врати на судот решението за притвор – Нема...

Јане Ченто му го врати решението за притвор на судот, бидејќи пишувало Република Северна Македонија и напишал дека нема да прима документи на кои...

Писмо во сандачето на Јелена, пејачката се изненадила кога видела кој...

Јелена Карлеуша денеска треба да ја погреба својата мајка, Дивна Карлеуша која почина во неделата. Сите пријатели и коелги се исплашени за пејачката која...

Доналд Трамп му пиша на Заев

Во име на американскиот народ, Ви честитам за ратификацијата и имплементацијата на Договорот од Преспа. Ова е најисториското достигнување на Балканот од Дејтонскиот договор...

Зоја Бузалковска со писмо до Заев даде оставка од Советот за...

Режисерката Зоја Бузалковска со писмо до Зоран Заев, даде оставка од Советот за култура поради Годишната програма на Министерството за култура. Кога во септември 2016 година ме...

Писмо до Помпео: Членството на Северна Македонија во НАТО ќе помогне...

Претседателот на Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом Елиот Л. Енгел ја повика администрацијата на претседателот Доналд Трамп за поддршка на членството на...

ФОТО: Објавено писмото на Димитров со кое Македонија се откажува од...

Пимото потпишано од министерот Никола Димитров што вчера беше испратено за да се информира грчката страна дека во Република Македонија се исполнети внатрешно правните...

НАТО не го потврдува писмото на Столтенберг за Преспанскиот договор

НАТО не ја потврдува информацијата објавена вчера во грчкиот весник „Катимерини“ дека генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку писмо побарал процесот околу Договорот...

„Длабоко сум вознемирен“ – Кривичниот суд го објави писмото на Бејли

Американскиот амбасадор, Џес Бејли, пред 10 дена испратил писмо до претседателите на Апелациониот, кривичниот и Врховниот суд, како и до министерката за правда Рената...


Популарно