1 C
Скопје
недела, декември 9, 2018
Tags писмо

Ознака: писмо

Писмо до моите другарки кои живеат далеку од мене…

Дозволете ми да го започнам ова писмо со нешто што е очигледно: Ми недостасувате. Пријателки сме повеќе од 20 години, иако поголемиот дел од...

Никола Груевски во писмо до Хан, Могерини, Мијатовиќ и Дол побарал...

Пред да побара политички азил и да замине од Македонија екс премиерот им пишал писмо на челниците од Европската Унија. Во писмото, од кое...

ФОТО: Одлучил да му испрати честитка на својот татко во рајот,...

Седум годишниот Џејс пред четири години го изгубил својот татко во сообраќајна несреќа. Тој и неговата сестра се трудат да го зачуваат споменот за него...

Мијалков му испрати ново писмо на Мицкоски: Играш двојно со нашето...

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков му испрати ново писмо на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, обвинувајќи го дека игра двојна игра со...

Орданоски: Јас имам ниво на општестввено влијание да го напишам писмото...

Новинарот Сашо Орданоски се огласи преку колумна, откако „Лидер“ објави дека тој го напиша писмото на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, упатено до...

„Лидер“ неофицијално: Писмото на Сашо Мијалков го напишал Сашо Ораданоски!?

Писмото кое денеска го испрати исклучениот од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков до претседателот на партијата Христијан Мицкоски е напишано од страна на новинарот на 1ТВ...

Писмо од кое ќе ве полазат морници: „Промашени поврзувања“ е вистински...

Писмото на еден човек од Бостон, наречено „Промашени поврзувања“, посветено на жената која што ја сретнал на новогодишната вечер во 1972 година стана вистински...

ПИСМО ПОЛНО НАВРЕДИ: За СПЦ Македонците биле неиспилени Северномакедонци, а Македонија...

Веќе нема никакви дилеми што е главната причина за отпорот на СПЦ за признавање на автокефална црква во Македонија. Грчкиот интернет портал „Ромфеа“ го објави...

МАКЕДОНИЈА БАРАЛА АВТОНОМИЈА ВО 1880: Писмо до рускиот конзул во Солун...

РУСКИОТ ГЕНЕРАЛЕН КОНЗУЛ ВО СОЛУН: НА ОПШТО СОБРАНИЕ БИЛО ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕТО ЗА АВТОНОМИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА. ЗА ТАА ЦЕЛ БИЛА СОСТАВЕНА ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА ОПОЛННОМОШТЕНА ДА ЈА БАРА...

Интелектуалци од цел свет испратија Отворено писмо со аргументи против Преспанскиот...

Професори од Харвард, Принстон, Лондон, Болоња, Загреб, Австралија и други места, како и писатели, поети, уметници, уредници, издавачи и други интелектуалци го ставија својот...

Популарно