22 C
Скопје
вторник, август 11, 2020
Tags Пике

Ознака: Пике

Ибра повторно шокира: Погледнете што му рекол на Пике додека играше...

Златан Ибрахимовиќ остави длабока трага каде и да бил, како играч и како човечки карактер. Играчот на Барселона, Џерард Пике, се присети на времето додека шведскиот напаѓач...

Пике: Ако треба ќе се повлечам од репрезентацијата

Фудбалерот на Барселона Жерар Пике кој вчера на референдумот ја поддржа независноста на Каталонија изјави дека е подготвен да си замине од шпанската репрезентација. –...

Видео: Ѓоковиќ против Пике…во кошарка!

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике беше во Лондон да го гледа тенискиот натпревар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Диминик Тим. Ѕвездата на Барса седеше во ложата...

Популарно