15 C
Скопје
петок, мај 29, 2020
Tags ПИК Сегед

Ознака: ПИК Сегед

Ајде бизнисмени, зар ќе дозволите ваков РК ВАРДАР да пропадне! Пик...

Голема како карпа победа на РК Вардар во првиот 1/4 финален меч од Лигата на шампионите во ракомет. Вардарци пред преполната арена во Скопје во...

Официјално: Македа се сели во ПИК Сегед

Унгарскиот тим ПИК Сегед денес на својата официјна страна го потврди доаѓањето на ракометарот на Вардар, Хорхе Македа. Десниот бек на Вардар во наредните две...

Гонзалез: Игравме под притисок, Вардар остана лидер во групата

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез по тешкиот меч со Пик Сегед во кој „црвено-црните“ победија со 34:30 не го криеше своето задоволство. – Им честитам...

Голема победа за ракометарите на Вардар против ПИК Сегед

Ракометарите на македонскиот првак Вардар со победата од 23:21 над ПИК Сегед во Унгарија останаа на првата позиција на табелата во Б групата. Со...

Популарно