10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Петре Шилегов

Ознака: Петре Шилегов

Пандов кон Шилегов: Македонците велат „Го видела жабата коњот како се...

Политичкиот аналитичар, Александар Пандов реагира на вештачката трева која е „посадена“ пред зградата „Лумикс“ во центарот на градот, односно на самиот плоштад Македонија. Македонците велат:...

ВИДЕО: Еве како звучат 14.500 денари за еден час со кои...

На покривот на Домот на градежници во центарот на Скопје денеска се одржа првиот маалски концерт во рамките на проектот на Град Скопје, „Култура...

Шилегов за грчки Етос – Не се повлекувам додека не ги...

Во вчерашното интервју за грчки Етос кој го пренесоа повеќе грчки медиуми градоначалникот на Скопје Петре Шилегов нашироко го образложи планот за целосно демонтирање...

Шилегов „блеска“: Ги набеди граѓаните дека хаосот со ѓубрето го направиле...

Проценката на Комунална хигиена за овој викенд, нагласи, најверојатно беше погрешна, бидејќи ми рекоа дека во полициски час граѓаните нема да фрлаат ѓубре. Немало...

Цветанова до Шилегов: Ве молам, кажете дека се шегувате – Здравствени...

Ве молам кажете дека се шегувате, им порача порашната министерка за култура Ганка Цверанова на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов, по веста дека...

За време на полициски час Шилегов ќе организира маалски концерти

Од понеделник низ Скопје ќе се организираат маалски концерти кои граѓаните ќе можат да ги следат од своите балкони, пренесува СДК. На повеќе локации низ градот...

Куновска: При празна Стоматологија, монтажната болница е само Шекеринска да се...

Поранашната пратеничка од редовите на СДСМ и претседателка на скопската Организација на партијата, Софија Куновска, смета дека монтажната болница која со денови ја промовираат...

Каракамишева: Нели топла врска ќе имаше? Или подземно ќе оди топлиот...

„Баклавата изедена, тепсииита стоооо... а каде е топлата врска со Инфективната клиника, бе... нели топла врска ќе имаше??? Или подземно ќе оди топлиот премин? За...

„До 100 евра ли ви дојде мизерии?“: Син на пратеничка од...

Син на пратеничката од СДСМ доби награда од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов за седење дома. Оваа фотографија на Петар Прентовиќ е победник на вчерашниот...

Шилегов: Градскиот инспекторат со рекордни резултати во 2019 година

Постапувањето на комуналната инспекција по барања на граѓани е зголемено за 134 проценти, односно од 82 барања во 2018 година на 192 барања во...

Популарно